KOOF w Warszawie – Rekomendacje do etapu centralnego

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rekomendacji KOOF w Warszawie do etapu centralnego XXXI Olimpiady Filozoficznej lista do pobrania tutaj

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem OF, kwalifikacja do zawodów centralnych ma charakter dwustopniowy. Pierwszym etapem jest rekomendacja udzielona przez właściwy Komitet Okręgowy, drugim – proces kwalifikacji przeprowadzony przez Komisję Kwalifikacyjną, powołaną w tym celu przez przewodniczącą Komitetu Głównego OF. Komisja Kwalifikacyjna kwalifikuje do zawodów III stopnia tych uczestników Olimpiady, którzy uzyskali najlepsze wyniki w skali całego kraju. Ostateczne wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone na stronie internetowej Olimpiady w drugiej połowie marca.

19 Comments

 1. Nastroje tu takie, że zaraz „Marsz intelektualistów” Kaczmarskiego się spełni. Wydaje mi się, że jutro z rana będą wyniki. Trzeba tylko zasnąć i rano odświeżać.

  1. Ja obstawiam koło południa może jakoś o 11
   Może konkursik kto będzie bliżej?

 2. „Istnieje elita niespokojnych, reszta to ludzkość” Emil Cioran

 3. Proszę Państwa, jak długo można czekać? Jak młodzież ma się przygotować w dwa tygodnie do finału? To nie jest w porządku.

  1. Był teorytycznie czas od 16 lutego, zresztą i tak III etap jest dosyć banalny w treści, a ci co są zdolni do laureata raczej powinni być pewni swojego przejścia dalej i już od dawna się uczyć. Cierpliwość to naprawdę przydatna cecha, polecam.

   1. Chyba, że są sceptykami:
    Sceptyk jest to myśliciel stanowczo przekonany o niepewności wszelkich przekonań.

   2. Nie jest banalny w treści. W najgorszej sytuacji są maturzyści, skąd mają wiedzieć do czego się uczyć? Od 16 lutego był czas żeby się, uczyć, to prawda. Ale prawie tyle samo czasu miała organizacja olimpiady, żeby sprawdzić prace. Walka o swoje to naprawdę przydatna cecha, polecam

    1. Ale tutaj nie ma o co walczyć, PTF może robić co chce, bo organizuje olimpiadę i w zasadzie od wielu już lat wyniki są tak późno. Matura maturą, ale na olimpiadę (i na maturę w zasadzie też)był czas przez całe 3 lata, więc nie ma co narzekać, że nie wiadomo czego się uczyć, skoro można było się uczyć wcześniej. Poza tym czy powinno się uczyć filozofii dla jakiejś śmiesznej olimpiady, czy dla samego siebie?

   3. Nie zgadzam się. Myślę, że większość uczestników świadoma jest, że nie dostanie się dalej jeśli ktoś przegoni ich choćby o punkt.

   4. Poza tym, mamy jeszcze szkołę, a niektórzy również własne problemy.

    1. Osobiste problemy są problemami osobistymi, przejmowanie się nimi leży w zakresie obowiązków tego, którego dotyczą

 4. Wyniki kwalifikacji do finały tegorocznej Olimpiady zostaną opublikowane na stronie internetowej w dniach 25-26.03 (poniedziałek/wtorek). Bardzo proszę o jeszcze kilka dni cierpliwości.

 5. Wiemy, że prace komisji są praco- i czasochłonne, ale przygotowanie do trzeciego etapu również, więc naprawdę miło byłoby dostać już wyniki.

 6. Bardzo wszyscy byśmy byli wdzięczni za podanie wyników w tym tygodniu

  1. Byłoby miło, biorąc pod uwagę, że za 23 dni mamy etap centralny. Ale różnie to bywa z roku na rok. Czasem miesiąc, czasem półtora, a czasem blisko dwóch trzeba czekać. Ale możliwe, że już w tym. Przynajmniej ja liczę na świętowanie lub topienie smutków w ten piątek…