XXIX OF – Rekomendacje KOOF w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z listą osób rekomendowanych do zawodów centralnych XXIX OF z okręgu warszawskiego – do pobrania tutaj

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem OF, kwalifikacja do zawodów centralnych ma charakter dwustopniowy. Pierwszym etapem jest rekomendacja udzielona przez właściwy Komitet Okręgowy, drugim – proces kwalifikacji przeprowadzony przez Komisję Kwalifikacyjną, powołaną w tym celu przez przewodniczącą Komitetu Głównego OF. Komisja Kwalifikacyjna kwalifikuje do zawodów III stopnia tych uczestników Olimpiady, którzy uzyskali najlepsze wyniki w skali całego kraju. Ostateczne wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone na stronie internetowej Olimpiady do końca marca.

97 Comments

 1. Zgodnie z wczorajszymi ustaleniami została założona grupa na Facebooku przeznaczona dla uczestników OF pragnących się zintegrować, podzielić swoimi poglądami, wspólnie pofilozofować itp. Nazwa to „Młodzi Filozofowie” (może ulec zmianie, jeśli będzie na nią lepszy pomysł).
  Link: https://www.facebook.com/groups/189205628252276/

 2. Komitet Główny nade mną, prawo do znajomości wyników we mnie.

 3. Spodziewajcie się wyników jutro późnym popołudniem lub w środę przed południem. Tako głosi moje źródło, które uzyskało przeciek od innego źródła.
  Idźcie spać.

 4. Moi drodzy, pamiętajcie, że nasze życie to „Bycie ku wynikom Olimpiady” („Sein zum Ergebnis”).

 5. Szczęście człowieka zawiera się w kontemplacji wyników (Summa przeciw poganom, ks. 3, rozdz. 37).

 6. Ale dla mnie nie ma ani poniedziałku, ani niedzieli: są tylko dni popychające się w bezładzie oczekiwania na wyniki Olimpiady.

 7. Doprawdy to jest niepoważne, żądamy przesunięcia finału!

 8. ta integracja z okazji dramatu nieopublikowanych wyników to w ramach leibnizowskiej teodycei czy camusowskiego egzystencjalizmu?

 9. Czekanie wywołuje emocje, którym dajemy upust w komentarzach. Bądźmy jednak bardziej wyrozumiali dla KG. Ostatnia rzecz, której pragnę, to prace weryfikowane w popłochu. Z drugiej strony, wydaje mi się, że konkretna data i pora zamieszczenia publikacji, bardzo stonowałaby nastroje. Ciągłe odświeżanie jest męczące 🙂

  1. Napisali w poście, że do końca marca będą wyniki, więc nie możemy póki co protestować. A te komentarze to według mnie dosyć ciekawa forma integracji/solidarności w czekaniu/zabawy 🙂

   1. Z drugiej strony, w komentarzu napisali, że wyniki będą na początku tygodnia, a więc jesteśmy i czekamy.

    BTW, Filozofie z przypadku – czy wierzysz w przypadki? 🙂

   2. D, w sumie może to byłby dobry pomysł, byśmy my, uczestnicy OF, pasjonaci filozofii, mieli okazję się zintegrować, wymienić swoje poglądy, wspólnie pofilozofować, porozważać poglądy różnych filozofów… Forum filozoficzne, grupa na Facebooku… Cokolwiek, co spełniłoby swoją funkcję w tej sprawie. Oczywiście pod warunkiem, że byliby jacyś chętni na to 🙂

    1. jestem za! Tacy wspaniali ludzie nie mogą się przecież nie poznać 🙂

    2. D, zależy od tego, jak rozumiesz pojęcie „przypadek” 😀 Dlaczego widzę jedynie literkę „D” w Twym podpisie, jeśli można spytać?

     1. przypadek, czyli coś dziejącego się zupełnie losowo, bez ciągu przyczynowo skutkowego

      a D, bo nie chce mi się pisać pozostałych literek 😀

    3. D, w takie przypadki raczej nie wierzę. O takich sytuacjach bardziej myślę jako o kropkach, których jeszcze nie mieliśmy okazji połączyć 🙂

     1. D, można by założyć pod warunkiem, że będzie pewność, że ktoś tam się odezwie, ktoś będzie tym zainteresowany, a nie grupa będzie świecić kompletnymi pustkami 😉

     2. Jest już grupa filozoficzna na Facebooku- grupa magazynu Filozofuj, zapraszam ciepło! I zapraszam też na Letnią Szkołę Filozoficzną- wymiana poglądów i dyskusje przy ognisku są bardzo przyjemne. Nie jestem z redakcji, nie płacą mi, jakbu co 😀

     3. D, dwie osoby to bardziej para niż grupa, więc przypuszczam, że owszem, to jest za mało 😉

    4. Zróbcie tę grupę i dajcie nazwę tutaj i też pod postem z wynikami (jeśli takowy powstanie).

     1. Zaraz wykombinuję tę grupę, skoro chętni jacyś są 🙂 Jakieś pomysły na nazwę?

     2. Dodam jeszcze, że muszę mieć do tego pierwszego członka grupy w znajomych, jeśli dobrze pamiętam

     3. „A” wspomniał coś o jakiejś grupie wyżej, więc można by tam zajrzeć i zobaczyć, czy może ta istniejąca już grupa spełniałaby nasze potrzeby. Trzeba by było przyjrzeć się jej

     4. nie spełnia naszych potrzeb zjednoczenia się w bólu oczekiwania

     5. Nie widzę zadnej wwypowiedzi A. Ja natomiast mowilam o forum filozoficznym ktore jest martwe od 2015

     6. Myślę, że w zamyśle stworzenia nowej grupy była wizja stowarzyszenia tylko licealistów zainteresowanych filozofią i na bieżąco wymieniających się informacjami o olimpiadzie, a grupa 'Filozofuj!’ zrzesza wszystkich i jest o wiele bardziej ogólna. Dlatego też byłabym za zrobieniem nowej 🙂

     7. Mogę jutro zrobić po lekcjach, o ile ktoś mnie nie ubiegnie. Ponawiam jednak pytanie o propozycje nazwy grupy. Może macie jakieś ciekawe pomysły? 🙂

     8. coś prostego w stylu „filozofia – olimpijczycy” nawet się zda, najwyżej potem już na grupie się urządzi burzę mózgu i zmieni!
      czekam na grupę z niecierpliwością.

 10. Proszę o oficjalne stanowisko kogoś z Komitetu Głównego.

 11. Jest nas już tyle, że zdołamy wziąć Komitet Główny siłą! Czas na bunt mas. Szturmem na Warszawę!

 12. Potrzebuję znać wyniki, aby wiedzieć, kim jestem i w jaki sposób mam myśleć! Ten byt lub niebyt w finale olimpiady pomoże określić mą samoświadomość…

  1. Co, jeśli tak naprawdę Komisja specjalnie ociąga się z publikacją wyników, by przekonać się, ilu jeszcze filozofów wypowie się tutaj?
   #teoriespiskowe

   1. gdyby była na tej stronie jakaś reklama, byłoby zrozumiałe, że trzeba trzymać nas w niepewności jak najdłużej, aby nabić wyświetlenia 😀

    1. Nie podsuwaj im pomysłu! Mnie chodziło bardziej o czystą ciekawość, gdyż muszę przyznać, że sam z wielkim zaciekawieniem sprawdzam tutaj komentarze 😀

     1. Tak, to wspaniałe – tylu filozofów w jednym miejscu. Dziwie się, że forum filozoficzne świeci pustkami. A może się tam przeniesiemy?

  1. Żorżu Drogi! Przestań już z tym patrzeniem Boga, a sam spójrz prawdzie w oczy: po prostu arkusz z wynikami jest czysty i niezapisany.

  2. Wasza Ekscelencjo, Ekscelencja przestanie już z tym patrzeniem Boga, a sama spojrzy prawdzie w oczy: po prostu arkusz z wynikami jest czysty i niezapisany.

 13. Czemu właściwie się tak przejmujemy? Przecież jeśli to wszystko może być iluzją, to po co ta niecierpliwość?

 14. Widzicie teraz wszyscy, że tak czy inaczej lepiej jest założyć istnienie Boga i wyluzować, jakiekolwiek wyniki by nie były. W najgorszym razie mamy do stracenia tylko owo trwonienie naszego czasu przez Komitet. Nie warto?

 15. Droga komisjo, powróćmy do korzeni! Zeszłoroczne wyniki znane były już w połowie marca, apelujemy o zakończenie tego oczekiwania!

 16. 8. O wynikach, których nie opublikowano należy milczeć.

  1. Wiekulista cisza tych nieskończonych przestrzeni przeraża mnie.To bierne oczekiwanie na wyniki oraz bezsilność w tej sprawie w sumie też. Lecz cóż może zrobić w tej sprawie trzcina myśląca?

 17. Obecnością rzeczy przeszłych jest pamięć, obecnością rzeczy teraźniejszych jest dostrzeganie, obecnością rzeczy przyszłych – oczekiwanie. Dostrzegałbym, bo już się naoczekiwałem.

 18. Ja bym to szybciej sprawdził. Pozdrawiam, szybki i wściekły.

 19. Pomnijcie jednak, iż cała ta bojaźń i drżenie spowodowana oczekiwaniem na wyniki pozwoli wam odnaleźć prawdę o sobie. Zaufajcie Bogu i skoczcie w wiarę o własnym sukcesie.
  #religijnośćB

 20. Proszę, pospieszcie sie, bo ID powoli zaczyna przejmować nade mną kontrole

 21. Patrzcie, jak korzą się niewolnicy przed Komitetem Głównym! A pomnicie moje słowa: gdy patrzycie w arkusze wyników, baczcie, by arkusze nie spojrzały w was.

 22. Czy można oczekiwać wyników w dniu dzisiejszym? Chcemy poczuć się poczuć się prawdziwie wolnymi – niewiedza i ból oczekiwania oraz niepewność nieubłaganie skłaniają uczestników w podróż do głębi ciemności.

 23. I tak nic nie ochroni nas przed bólem poznania wyników, nawet długie oczekiwanie.

  1. Co ma być – to będzie. Nie powinniśmy sprzeciwiać się pneumie, lecz zaakceptować nasz los i przystosować się do niego. Wyzwólmy się od agentów i pathosu

   1. *afektów
    Najwyraźniej nie jest dane napisać komentarza bez interwencji autokorekty

  2. Tak, Arturze, jednakże marne próby wpłynięcia na ogłoszenie wyników może skutkować jedynie opętaniem przez Ducha na egzaminie ustnym.

   1. Georg!!!
    Jak mi tu zaraz wyskoczysz z jakąś „filozofią dziejów olimpiady” to będę musiał stwierdzić, że nawet społeczeństwo otwarte ciebie nie zdzierży.
    A poza tym te wasze insynuacje co do wyników są trywialne do sfalsyfikowania. Możemy tylko czekać, bo logiki odkrycia wyników nikt nie zna.

 24. Absurd rodzi się wtedy, gdy wołanie człowieka spotyka się z milczeniem komitetu głównego 🙂

  1. Wyniki pojawią się na początku przyszłego tygodnia. Przepraszamy, że to tak długo trwa.

   1. Och, czymże jest jeszcze ta chwila w perspektywie wieczności. Wybaczamy 🙂

    1. Wobec wieczności niczym, ale Czcigodni Ojcowie, Olimpiada Filozoficzna należy do spraw życia doczesnego, tak więc musimy spojrzeć na nią pragmatycznie. I w tej perspektywie czas jest ważny (a czekanie trudne).

     1. Czekając doświadczamy czasu i przemijania w formie najczystszej co wyjątkowo skłania do refleksji. Nie da się obalić tezy, że Komitet działa celowo. Chcą byśmy więcej myśleli o nadchodzącej śmierci. Nie dajcie się.

 25. Dzień dobry!
  Czy można się spodziewać ostatecznych wyników kwalifikacji w tym tygodniu?
  Pozdrawiam

  1. Komitet Główny OF i Komisja Kwalifikacyjna dokładają wszelkich starań, żeby możliwie szybko opracować i opublikować ostateczne wyniki kwalifikacji do finału. Obowiązuje termin publikacji wyników kwalifikacji przed końcem marca. Proszę obserwować stronę Olimpiady. Wyniki zostaną opublikowane nie wcześniej niż pod koniec przyszłego tygodnia.

   1. Dzień dobry, są jakieś szanse, że wyniki będą jutro? Pozdrawiam